new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« 6 درصد زنجانی ها به دیابت مبتلا هستندبه گزارش ایرنا، محمدرضا صائینی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: شایع ترین علت مرگ میر در استان زنجان بدلیل تصادف، بیماری های قلبی و عروقی و شیوع سرطان هااست.
وی تاکید کرد: 42 درصد مردم زنجان به علت بیماری های قلبی و عروقی و 14 درصد مردم نیز به علت سرطان جان خود را از دست می دهند.
صائینی اظهار کرد: 76 درصد بیمارهای مردم غیر واگیر دار است و این نکته اهمیت حفظ سلامت و کنترل صحت بدن را می رساند.
وی با تشریح عوامل مهم دیابت در انسان، گفت: تغذیه نامناسب، چاقی، بی تحرکی از مهمترین مولفه های ابتلا به دیابت است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: بیشترین علت قطع عضو و نابینایی بعد از حوادث بیماری دیابت است.
وی افزود: در سطح کشور بیش از 4میلیون و 600 هزار نفر بیمار دیابتی شناسایی شده و پیش بینی می شود به میزان یک میلیون و 800 هزار نفر نیز اطلاعی از بیماری خود ندارند.
صائینی با اشاره به طرح غربالگری و سنجش سلامت افراد، گفت: از بهمن سال گذشته برای کنترل قند و چربی افراد بالای 30 سال سن در زنجان، به طو رایگان آزمایش می شوند.
وی افزود: علاوه بر این امور، آزمایش ها و تست های دیگر از جمله سرطان های شایع در بین زنان و مردان نیز انجام می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تشکیل پرونده سلامت برای قریب 100 درصد استان، گفت: از این تعداد تا کنون 76 درصد مردم به مراکز فعال علوم پزشکی زنجان مراجعه و از خدمات دولت در این حوزه بهره مند شده اند.
وی با بیان اینکه تحرک عامل مهمی در پیشگیری از انواع بیماری هااست، تصریح کرد: 92 درصد مردم کشور بالای 18 سال کم تحرک هستند.
به گزارش ایرنا، در ستان زنجان 70 درصد مردم بالای 18 سال سن کم تحرک بوده و این عامل در آینده می تواند باعث گسترش بروز انواع بیماری ها شود.
مردم استان زنجان 60 درصد میوه و سبزی مصرف می کنند، اما در هفته کمتر از چهاردرصد آنها در سبد غذایی خود مصرف ماهی دارند.
استان زنجان یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت دارد.
3216/8068
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


your ad here