۱۲ قطعه از ۳۵ قطعه میز اول ساخت داخل، به تولید انبوه رسید
ارسال شده توسط دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، سیدرضا مفیدی در “دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو” اظهار کرد: ایجاد سامانه توانیران برای پیگیری ساخت داخل یک ابتکار بوده است تا سرمایه‌گذاران به سمت اطلاعات درست هدایت شوند.

وی افزود: هم‌افزایی و تامین نیاز از طریق محصولات داخلی، تشکیل جلسات هیات نظارت، اطلاع‌رسانی و تدوین آیین‌نامه‌های قانونی در راستای ساخت داخل انجام شده است. بررسی و پاسخگویی به استعلام سازمان‌ها و شرکت‌ها در خصوص اقلام قابل تولید در داخل و حذف ثبت سفارش کالای خارجی از اهم اقدامات در راستای تعمیق ساخت داخل بوده است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تصریح کرد: ۲۲۳ شرکت در نمایشگاه اول ساخت داخل حضور داشتند که بیشترین شرکت‌کننده ها از مخابرات و خودروسازی و صنایع کوچک بودند. همچنین تعداد نیازمندی های اعلام شده برای حضور در نمایشگاه بالغ بر ۲۰۰۰ قطعه بوده است.

وی ادامه داد: ارزش ریالی قراردادهای میز اول ساخت داخل ۷۴۰ میلیارد تومان و میزان کاهش ارزبری بالغ بر ۸۵ میلیون یورو بوده است. در میز اول، ۳۵ شرکت سازنده تولید ۳۲ قطعه را بر عهده گرفتند. ۱۲ قطعه از ۳۵ قطعه میز اول ساخت داخل به تولید انبوه رسیده و ۲۳ قطعه تا پایان سال وارد چرخه تولید انبوه خواهد شد.

مفیدی با بیان اینکه  سرمایه‌گذاری کم و متوسط برای داخلی‌سازی قطعات راهبردی خودرو از ویژگی‌های میز دوم تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو است، عنوان کرد: در میز دوم خواستیم محصول قطعه‌سازان کوچک و متوسط را تحت پوشش قرار دهیم. همچنین در میز دوم برای داخلی‌سازی ۴۲ قطعه با ۳۶ قطعه‌ساز قرارداد بسته شد.

امروز دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل وزارت صمت با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و مدیران قطعه‌ساز برگزار شد. در میز نخست تعمیق ساخت داخل قراردادهایی بین ساپکو، سازه گستر و مگاموتور با ۳۲ شرکت قطعه‌ساز با هدف تولید ۳۵ قطعه برای یک سال مصرف ایران خودرو و سایپا منعقد شد.

انتهای پیام

هنوز رتبهدهی نشده است

پاسخی بگذارید

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید