new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« گرامیداشت روز جهانی علم با اعطای دو جایزه ترویجیبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن ترویج علم و موزه ملی علوم و فناوری، هفته دوم نوامبر (هفته سوم آبان) با دو مناسبت جهانی با موضوع علم و ضرورت ترویج آن گره خورده است.
نخست، روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه /World Science Day for Peace and Development که هر ساله 10 نوامبر (19 آبان) گرامی داشته می شود و امسال به دلیل همزمانی با ایام اربعین حسینی کمی دیرتر گرامی داشته شد و هفته جهانی علم و صلح/ international week of peace and science است که بر اساس مصوبه 46/31 دسامبر 1988 مجمع عمومی سازمان ملل متحد 11 نوامبر (19 یا 20 آبان) یکی از روزهای آن است و امسال این هفته از 9 تا 14 نوامبر (19 تا 24 آبان) تعیین شد.
انجمن ترویج علم هر ساله یک هفته همزمان با این مناسبت را هفته ملی ترویج علم نام نهاده و مراسمی برای تقدیر از مروجان علم برگزار می کند که شامل اعطای جایزه نیز هست.

***موزه ملی علوم و فناوری برنده جایزه ترویج علم
در مراسم هجدهمین دوره اهدای جایزه ترویج علم که پنجشنبه (25 آبان) در باغ کتاب برگزار شد هیات مدیره انجمن ترویج علم ایران با پاسداشت فعالیت‌های بانو توران میرهادی، از اعطای جایزه ویژه‌ای با نام جایزه میرهادی در ترویج علم به نهادها و افرادی خبر داد که تمرکز فعالیت‌های ترویج علمی خود را کودکان قرار داده باشند.
همچنین هیات داوران جایزه ترویج علم سال 1396 را به جناب آقای دکتر اسماعیل کهرم تقدیم کرد.
هیات داوران به دلیل فعالیت و تلاش بی­ وقفه، همه­ جانبه، انسانی و اخلاقی جایزه دیگر ترویج علم سال 1396 را به جناب آقای دکتر مقصود فراستخواه داد و دکتر علی رجالی نیز به دلیل فعالیت و تلاش بی­ وقفه در حوزه ­های دانشگاهی و عمومی برای بسط دانش ریاضی و همچنین تعهد به ترویج ریاضیات در مدارس، مشارکت در بنیان‌گذاری خانۀ ریاضیات جایزه ترویج علم سال 1396 را به خانه برد.
افزون بر این، هیات داوران به دلیل انجام فعالیت­ های ترویجی و آموزشی در زمینه ترویج علم و فناوری از طریق ادارۀ موزه ملی علوم و فناور همچنین راه‌اندازی موزه‌های سیار، جشنواره‌های دانش‌آموزی و کوشش برای ارائه درک جدیدی از علم جایزه ترویج علم سال 1396 را به موزۀ علوم و فناوری تقدیم کرد.
بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان نیز به دلیل انجام فعالیت­ های ترویجی، علمی، مدنی و آموزشی در زمینه توسعه و ترویج تفکر خلاق در جامعه جایزه ترویج علم سال 1396 را دریافت کرد.
هیات داوران به دلیل فعالیت­ های گسترده و پیگیر در تلویزیون با هدف معرفی علم به زبان ساده به عموم جایزه دیگر ترویج علم سال 1396 را به خانم مریم فیروزی تقدیم کرد.
همچنین به دلیل سال­ ها خدمت صادقانه در حوزه آموزش عشایری و تلاش برای اعتلای علم و اندیشه میان دانش‌آموزان این مناطق جایزۀ معلمان مروج علم در مناطق محروم (جایزۀ بهمن‌بیگی) در سال 1396 را به خانم تهمینه رزمجویی اعطا کرد.

***جایزه ای برای آموزش علم به زبان ساده و در بخش ویژه با موضوعیت زلزله
موزه ملی علوم و فناوری نیز از شنبه (20 آبان) سومین دوره جشنواره علم برای همه را برگزار کرد.
این جشنواره در دو بخش بخش نمایشگاهی و بخش رقابتی میزبان علاقمندان بود. بخش رقابتی در دو حوزه اثر پذیرفته بود؛ یکی بخش اصلی که هر ساله تکرار می شود و آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده است و در قالب های مختلف داستان، شعر، ساخت ابزار و فیلم های کوتاه علمی 2 دقیقه ای و بخش ویژه با موضوع زلزله در 6 قالب؛ شامل عکاسی، فیلم، پویانمایی، ماکت و نقاشی، داستان و بازی های رایانه ای.
در مراسم اختتامیه این جشنواره در مجموع 44 نفر برگزیده شناخته شده یا از دستاوردهای آنها تقدیر شد. ضمن اینکه همه آثار رسیده به این جشنواره شامل 418 اثر از مخاطبان 4 تا 60 ساله در نمایشگاه برپاشده در سالن رواق هنر برج میلاد به نمایش درآمدند.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


your ad here