به گزارش عصر یکشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی سیاهکل بیان داشت: ماموران گشت پاسگاه دیلمان این شهرستان در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا از فعالیت یکی از قاچاقچیان چوب آلات جنگلی با خبر شده و طی هماهنگی با مقام قضایی، خودرو این قاچاقچی را که در حال حمل چوب بود، در محور لاریخانی (دیلمان به سیاهکل) متوقف کردند.
به گفته سرهنگ حمید محمدی نسب، در بازرسی از این خودرو 300 اصله چوب جنگلی قاچاق به وزن 15 تن و ارزش اقتصادی 50 میلیون ریال، کشف و ضبط و متهم برای سیر مراحل قانونی، به مقام قضایی معرفی شد.
شهرستان سیاهکل با دو بخش مرکزی و دیلمان، در 55 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
** محکومیت قاچاقچیان چوب به جزای نقدی در آستارا
رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا نیز گفت: چهار قاچاقچی چوب جنگلی در این شهرستان به پرداخت حدود 165 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
محمد احمدی مقدم بیان داشت: پس از کشف و ضبط سه هزار و 160 اصله انواع چوب جنگلی قاچاق در محور آستارا – اردبیل، چهار عامل قاچاق به جزای نقدی محکوم شدند و چوب آلات کشف شده به نفع دولت توقیف شد.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.
شهرستان مرزی آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7294/2007انتهای پیام /*