new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« کشف لاشه خرس در کجور نوشهررئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:‌ درپی گزارش بعضی از روستائیان این بخش مبنی بر شکار یک قلاده خرس در یکی از روستاهای کجور، ماموران یگان حفاظت محیط زیست در اقدامی غافلگیرانه فرد متخلف را شناسایی و لاشه خرس را از داخل خودرو او کشف کردند.
کامبیز محسن سلطانی افزود:‌ ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر پس از تشکیل پرونده، شکارچی متخلف را برای برخورد قانونی به دادگاه بخش کجور تحویل دادند.
آمارهای رسمی نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تاکنون 2 خرس به علت برخورد با خودرو در مسیرهای کوهستانی بخش کجور نوشهر و 3 مورد دیگر نیز از سوی شکارچیان غیرمجاز کشته شده اند.
وی گفت: امسال به علت خشکسالی بیشتر گونه های حیات وحش مورد حمایت محیط زیست مانند خرس برای تامین غذا از مناطق جنگلی کوهستانی به پائین دست بویژه پیرامون سکونتگاههای حوزه روستایی سرازیر می شوند که یکی از تبعات آن برخورد با خودرو است.
براساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست بهای هر قلاده خرس قهوه ای از لحاظ مطالبه ضرر و زیان 50 میلیون ریال تعیین شده است.
بخش کجور با جمعیتی دستکم 12 هزار نفر درقالب 64 روستا و 2 شهر در فاصله حدود 75 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر واقع است.
شهرستان نوشهر با داشتن حدود 220 هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و برخورداری از گونه های حیات وحش نظیر مرال، شوکا، کل بز، خرس قهوه ای، پلنگ، قرقاول ، کبک دریایی و معمولی در غرب مازندران واقع است.
خبرنگار:‌مهراب زکی پور کینجی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7078 /1602/1899انتهای پیام /*


your ad here