new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« کاهش 80 درصدی تجویز آنتی بیوتیک های غیر ضروری با یک آزمایش خونبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، این آزمایش که توسط محققان آمریکایی ساخته شده است، با استفاده از نمونه خون انگشت بیمار در عرض 15 دقیقه به پزشک اعلام می کند که آیا بیمار برای درمان مثلا عارضه سینه به آنتی بیوتیک نیاز دارد یا خیر.
نتایج مطالعه در زمینه بررسی این آزمایش خون روی 370 بیمار در آمریکا نشان داد که این آزمایش عفونت های باکتریایی را با دقت 92 درصد و عفونت های ویروسی را با دقت 48 درصد تشخیص می دهد.
این مطالعه همچنین نشان داد که این آزمایش خون در 48 درصد موارد تصمیم پزشک را در مورد تجویز دارو تغییر داده است.
همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، آزمایش جدید شمار تجویز آنتی بیوتیک های غیرضروری را برای مشکلات تنفسی تا 80 درصد کاهش داد.
این آزمایش خون با ردیابی سطوح دو پروتیین مختلف به نام های پروتیین واکنشی C که نشانگر عفونت باکتریایی است و پروتئین A مقاومت به میکسوویروس (myxovirus) که در زمان بروز یک عفونت ویروسی ظاهر می شود، عمل می کند.
در هر بسته این آزمایش خون یک کارت آزمایش وجود دارد که یک قطره خون انگشت روی آن قرار می گیرد. سپس در عرض 15 دقیقه خطوطی روی پانل مشخص می شود که ویروسی یا باکتریایی بودن عفونت را مشخص می سازد.
نتایج این مطالعه در مجله Journal of Infectious Diseases & Preventive Medicine منتشر شده است.
علمی **2038**
مترجم: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


your ad here