کاهش قابل توجه حوادث در صنعت پتروشیمی
ارسال شده توسط دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، نوید نادرپور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایمنی و پدافند غیرعامل در شرکت‌های پتروشیمی، اظهار کرد: دوره‌های کارآموزی و کارورزی متعددی را برای افراد مشغول در صنعت پتروشیمی برگزار می‌کنیم و چنانچه این افراد قابلیت ورود به سایت عملیاتی را داشته باشند، به منطقه اعزام خواهند شد.

وی با بیان این‌که ۲۰۰۰ دوره در سال برای کارکنان حین خدمت برگزار می‌شود، تصریح کرد: آموزش به ۶۰۰۰ پیمانکار نیز جزو دیگر برنامه‌های ما بوده که مجموع این مسائل موجب کاهش حوادث فردی در صنعت پتروشیمی شده است.

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته دیگر در زمینه HSE گفت: برنامه ممیزی ایمنی و آتش‌نشانی در ۱۶ شرکت پتروشیمی با مشارکت نیروهای داخلی و متخصصان خارجی صورت گرفته که از جمله مزایای آن می‌توان به تشخیص و اعلام ریسک‌های ایمنی و محیط زیستی در سطوح شرکت‌های عملیاتی اشاره کرد.

وی که در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاس سخن می‌گفت، با تاکید بر این مساله که این اقدام یکی از نخستین کارهایی بود که در صنایع ملی پتروشیمی کشور صورت گرفت و از این طریق توانستیم بسیاری از نواقص را برطرف کنیم، اظهار کرد: براساس این طرح باید هر سال ممیزی ایمنی و آتش‌نشانی تکرار شود، به همین دلیل تربیت ارزیاب و ممیز نیز در دستور کار قرار گرفته است. به این طریق که برای نیروهای متخصص دوره‌هایی را برگزار می‌کنیم تا نیروهای داخل کشور شرکت‌ها خود ممیز ایمنی باشند.

به گفته نادرپور در همین راستا  تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان غیرعامل امضاء کرده‌ایم که براساس آن ۲۱ شرکت پتروشیمی مشتمل بر ۱۱۰۰ نفر از پرسنل به این دوره‌ها اعزام شدند و در مدت زمان هفت روز آموزش‌های لازم را می‌بینند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در منطقه عملیاتی ماهشهر پدافند غیرعامل به صورت رفتار درآمده است، تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که صورت گرفت وظایف مدیریت بحران و فرماندهی حادثه تصویب شد و اکنون اگر حادثه‌ای در این منطقه اتفاق بیفتد، افراد با شناخت از وظایف خود و سناریوهایی که از قبل تعریف شده است می‌توانند وضعیت را مدیریت کنند.

انتهای پیام

هنوز رتبهدهی نشده است

پاسخی بگذارید

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید