new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« چالش ژاپن برای حل مساله یک میلیون تن آب آلوده به رادیو اکتیوبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، این آب های آلوده در ذخایرمختلفی در کشور نگهداری می شود و اکنون این نگرانی وجود دارد که یک بلای طبیعی دیگر باعث راهیابی آن به اقیانوس آرام شود.
روزنامه ژاپن تایمز درگزارشی آورده است به رغم گذشت 6 سال از زمین لرزه مذکور که جان هزاران نفر را گرفت ژاپن هنوز نمی داند با این منابع آب آلوده چه باید بکند و برخی می گویند که این کشور درنظر دارد آن را در اقیانوس آرام رها کند.
این گزارش تصریح می کند آب های آلوده به رادیو اکتیو در ژاپن در 900 منبع و تانکر ذخیر شده است و اگر یک بلایی طبیعی دیگر رخ دهد ممکن است فاجعه تازه زیست محیطی به وجود بیاید.
دولت با کارشناسان درحال گفت و گو است و به‌ آنها گفته است که بجز منابع آبی خطرناک بقیه مواد را می توان بتدریج در اقیانوس رها کرد اما شکستن تانکرهای ذخیره مواد می تواند شرایط را از کنترل خارج کند.
ماهیگیران ژاپنی نگران آن هستند رها کردن این منابع آب به داخل اقیانوس باعث شود تا ماهی ها از آب آلوده استفاده کنند و آن زمان صنعت ماهیگیری در اطراف فوکوشیما به خطر خواهد افتاد.
گزارش های رسمی حاکی است در جریان زمین لرزه 9 ریشتری سال 2011 در فوکوشیما در ژاپن نزدیک به 18 هزار نفر جانشان را از دست داده اند.
براثر این فاجعه نیروگاه اتمی فوکوشیما خسارت زیادی دید و 6 راکتور آن دچار ذوب شد و مواد آلوده به رادیو اکتیو به داخل اقیانوس راه پیدا کرد.
آساق**231**1904**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


your ad here