new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« محیط کسب و کار برای فعالیت شرکت های دانش بنیان دیجیتال باید بهبود یابدسورنا ستاری روز شنبه با حضور در یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار علمی ایرنا در مورد حمایت از شرکت های فعال در زمینه دیجیتال گفت: در ایران محیط کار دیجیتال خیلی بکر و باز است و مهم ترین بحث محیط کسب و کار است که باید ایجاد شود.
وی افزود: محیط کسب و کار مناسب از حمایت های مالی مهم تر است، دولت باید محیط را آماده کند و بخش عمده ای از کار فرهنگی است. شرکت هایی که دانش بنیان می شوند؛ بیش از 100 نوع خدمات دریافت می کنند که شامل معافیت های گمرکی و مالیاتی و معافیت سربازی است.
ستاری ادامه داد: برای شرکت هایی که نمی توانند مکانیزم های دانش بنیان را داشته باشند به زودی بحث شرکت های خلاق را تعریف می کنیم، آموزش ها را برای این شرکت ها توسعه می دهیم خصوصا حمایت از شتاب دهنده ها؛ زیرا هر چه بتوانیم شتاب دهنده را توسعه دهیم موفق تر هستیم.

***جایگاه 75 در کسب و کارهای نوپا را داریم
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه جایگاه ایران در حوزه کسب و کارهای نو در دنیا گفت: در ابتدای این دولت جایگاه 121 را داشتیم و اکنون 75 هستیم؛ آنچه ما را عقب می اندازد محیط کسب و کار و آزادی های اقتصادی است.
وی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان از مکانیزم قانونی برای حمایت برخوردار هستند؛ ولی شرکت های خلاق از مکانیزم هایی استفاده می کنند که معاونت علمی و فناوری در اختیار آنها قرار می دهد، سطح پایین تری از حمایت را در برمی گیرد. در نهایت مهم این است که شتاب دهنده ها را توسعه دهیم؛ شتاب دهنده ها را می توانیم دانش بنیان کرده و توسعه دهیم.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف همچنین در مورد طرح شامد (شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) و حمایت های معاونت علمی از این طرح نیز توضیح داد: طرح شامد در هیات دولت تصویب شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شناخت بیشتری از این طرح دارند؛ ما هم موافق این طرح هستیم.
وی همچنین در مورد تغییرات در فضای مجازی و ورود فناوری های جدید گفت: ورود فناوری های جدید هر تاثیری بگذارد؛ اگر محتوا برای این فناوری ها نداشته باشیم ورود به آن معنا ندارد. ابتدا باید از لحاظ محتوا قوی شویم زیرا این فناوری ها با خود فرهنگی می آورد که باید در آن تسلط داشته باشیم. انتظار داریم شرکت های فعال در زمینه دیجیتال هفته ای 10 درصد رشد کنند و شرکت هایی که این اندازه رشد نمی کنند، محکوم به شکست هستند.

***وجود کمتر از 50 شرکت دانش بنیان فعال در زمینه رسانه مجازی
ستاری در مورد شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه رسانه مجازی نیز گفت: از مجموع 3 هزار و 400 شرکت دانش بنیان، کمتر از 50 شرکت در زمینه رسانه مجای فعال هستند و دلیل آن ضرورت وجود فناوری برای دانش بنیان شدن یک شرکت است.
رییس بنیاد ملی نخبگان در مورد طرح حمایت از توسعه محتوای دیجیتال توضیح داد: ستاد فناوری نرم در معاونت علمی طرح های مختلفی دارد؛ یکی از بحث های این ستاد توسعه محتوای دیجیتال است. قرار نیست از محتوا حمایت کنیم از شتاب دهنده های کسب و کار در حوزه محتوا باید حمایت کنیم. هر شتاب دهنده ده ها و صدها شرکت و استارتاپ را حمایت می کند و دولت مستقیما امکان حمایت از این شرکت ها و استارتاپ ها را ندارد بلکه از شتاب دهنده ها حمایت می کند.
یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در بیش از 300 غرفه و در صحن اصلی شبستان مصلای امام (ره) برگزارمی شود. در این نمایشگاه که از 20 تا 27 برپاست، بازدید کنندگان می توانند از نزدیک با تولیدکنندگان نرم افزار و دیگر تجهیزات رسانه های دیجیتال در فضای مجازی آشنا شوند.
علمی**9157 **1569
خبرنگار: منصوره شوشتری** انتشار: علی حبیبی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


your ad here