new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« طرح مبارزه بیولوژیک در260هزار هکتار از زمین های کشاورزی انجام می شودمحمدعلی باغستانی روز سه شنبه در سی و هشتمین سمینار سالانه حفظ نباتات کشور در یزد افزود: امروزه تغییر اقلیم و خشکسالی یکی از تهدیدهای مهم امنیت در چرخه تولید مواد غذایی است که موجب افزایش آفات و بیماری ها شده است و با آفات نوظهور نیز روبه رو هستیم .
رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه بهداشت و قرنطینه گیاهی، از برنامه های مهم این نهاد است، اظهار کرد: در این زمینه ایران به استانداردهای جدید نیاز دارد .
باغستانی بدون توضیح بیشتر در این زمینه یادآور شد: در همین ارتباط سال گذشته، وجود آلودگی در 2 هزار اصله نهال وارداتی از هلند در قرنطینه گیاهی شناسایی و نهال ها نابود شد.
وی همچنین تولید محصول سالم با دیدگاه حفظ محیط زیست را از اولویت های سازمان دانست و بر لزوم استفاده از روش های مبارزه غیرشیمیایی تاکید دارد.
سالانه 25 هزار تن انواع سموم برای مبارزه با 50 نوع از آفات باغی و زراعی در مزارع و باغات کشور استفاده می‌شود.
گردهمایی سالانه حفظ نباتات به مدت یک روز در یزد و با حضور مدیران حفظ نباتات و معاونان بهبود و تولیدات گیاهی 31 استان و مدیران ستادی سازمان یاد شده برگزار شد.
1968/ 2047 خبرنگار: محمودرضا رحمانی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری
irnayazdd@انتهای پیام /*


your ad here