new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« ضرب الاجل یک هفته ای برای شکارچیان غیرمجاز در فریدونکناربه گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ جمشید محبت خانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در نشست هماهنگی برای اجرای تصمیم شورای تامین با دستگاه های مرتبط ، آنها مکلف به اجرای این تصمیم شدند و با دستگاه های کم کار نیز طبق قانون برخورد می شود.
وی اضافه کرد : مسوولان شهری نشست توجیهی را با شکارچیان غیرمجاز برای جمع آوری ابزار غیر قانونی شکار از جمله ‘دام هوایی’، ‘کرس’ و ‘گذر’ خواهند داشت .
محبت خانی اظهارداشت: اگر شکارچیان متخلف در مدت تعیین شده ابزار صید و شکار غیر قانونی را جمع آوری نکنند، طبق قانون، دستگاه قضایی با آنها برخورد می کند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: شکارچیان غیرمجازی که از ابراز غیرقانونی برای شکار پرندگان زمستان گذران استفاده می کنند شناسایی شدند و اخطار لازم برای جمع شدن این ابزار به متخلفان داده شده است.
سرهنگ محبت تصریح کرد : حدود 40 شکارچی غیرمجاز در منطقه فریدونکنار که ابزار غیر قانونی شکار مانند دام هوایی و غیره دارند شناسایی شدند.
وی اضافه کرد : اگر این افراد تا کمتر از یک هفته دیگر نسبت به جمع آوری این ابزار اقدام نکنند، دستگاه قضایی با این متخلفان برخورد خواهد کرد.
** معیشت بهانه برای سودجویی
سرهنگ محبت خانی گفت که معیشت از راه شکار برای متخلفان در فریدونکنار بهانه ای برای سودجویی شده است.
وی اضافه کرد : تعداد انگشت شماری از متخلفان در فریدونکنار معیشت را بهانه ای برای سودجویی کردند که این مورد تایید نبوده و با این افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.
*رشد مهاجرت پرندگان زمستان گذران به مازندران
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت که به دلیل خشکسالی در تالاب های سایر استان های کشور، مهاجرت پرندگان زمستان گذران به تالاب و آببندان های مازندران افزایش داشته است.
محبت خانی افزود: متناسب با رشد مهاجرت پرندگان زمستان گذران در مازندران به خصوص فریدونکنار کشتار پرندگان با روش های غیر قانونی افزایش یافته که باید جلوی این کار گرفته شود.
** انتقال بازار پرندگان در فریدونکنار
وی اضافه کرد: براساس تصمیم شورای تامین بازار فعلی فروش پرندگان نیز با کمک شهرداری فریدونکنار باید تغییر مکان یابد.
سرهنگ محبت خانی اظهارداشت: شهرداری با تغییر مکان فعلی بازار فروش پرندگان، دامپزشکی شهرستان نیز بر سلامت پرندگانی که به بازار ارایه می شود نیز نظارت داشته باشد.
وی اضافه کرد : طبق برنامه کوتاه مدت حداقل 2 ساله بازار فروش پرندگان نیز در فریدونکنار جمع آوری و با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.
** کم کاری محیط زیست در برخورد در سنوات گذشته
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کم کاری محیط زیست در برخورد با متخلفان شکار را در فریدونکنار در چند سال گذشته تایید کرد.
محبت خانی افزود : در شرایط فعلی باید راهکار مناسبی برای جمع شدن نسل کشی پرندگان زمستان گذر در فریدونکنار و یا سایر تالاب ها ارائه و اقدام اساسی صورت گیرد.
وی اضافه کرد : برخورد با متخلفان با کم کاری 20 ساله مواجه شده که باید جمع شدن این بساط طبق یک برنامه 2 تا 3 ساله اجرایی شود.
**دادستانی فریدونکنار پای کار برخورد با شکارچیان متخلف
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت که دادستان عمومی و انقلاب فریدونکنار به عنوان مدعی العموم پای کار برخورد با متخلفان شکار غیر مجاز است.
محبت خانی افزود : طبق مصوبه شورای تامین فعالیت های اقناع سازی شکارچیان برای دست کشیدن از فعالیت غیر قانونی انجام می شود و در صورت استمرار فعالیت برخوردبا متخلفان بررسی می شود.
** قطع همکاری با محیط بانان متخلف
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت که 6 محیط بان متخلف که با شکارچیان غیر مجاز همکاری داشتند؛ از کار برکنار شدند.
وی در این نشست آمار کشتار پرندگان را طبق بررسی غیر رسمی حدود 500 هزار بال در سال اعلام کرد.
مازندران دارای 800 تالاب بین المللی و محلی است که در سال 150 گونه زمستان گذران با یک میلیون و 500 هزار بال به این مناطق کوچ می کنند.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : انتشاردهنده: محسن حسن نیا
6982/1899انتهای پیام /*


your ad here