دفاع از واگذاری‌های استان مرکزی منطقی نیست
ارسال شده توسط دسته‌بندی نشده

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی صبح امروز ۱۷ بهمن در آیین افتتاحیه ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت های خوبی در حوزه های مختلف اقتصادی، انرژی، حمل و نقل، معدن، صادرات و… دارد که این ظرفیت ها جایگاه استان را از محدوده کشور به منطقه ای و بین المللی رسانده است.

وی با بیان اینکه باید به اقتصاد با دید بین المللی نگاه کرد افزود: سردار سلیمانی در جبهه دفاع فداکاری کردند و ما نیز باید در جبهه اقتصادی به عنوان یک جبهه مهم فعالیت کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فولاد مبارکه اصفهان افزود: این صنعت به عنوان یک ظرفیت اقتصادی در زمان جنگ ساخته شد و همه حمایت ها از این صنعت صورت گرفت، اگر این حمایت ها نبود امروز شاهد فعالیت این صنعت بزرگ در کشور نبودیم.

دری نجف آبادی ادامه داد: امروز شاهد تولید هفت و نیم میلیون تن ورق سرد و گرم در کشور هستیم که امکان صادرات آن به بازار اروپا نیز هست. این ظرفیت در اوایل انقلاب وجود نداشت، در واقع در اوایل انقلاب ظرفیت فاز نخست فولاد مبارکه حدود ۵۰۰ هزار تن بود ولی به برکت انقلاب این ظرفیت های صنعتی حاصل شد و رشد کرد.

وی اضافه کرد: واگذاری های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان مرکزی مشکلاتی دارد و دفاع برخی از مسئولان از این واگذاری ها منطقی نیست.

امام جمعه اراک اضافه کرد: سرمایه گذاری در حوزه ساختمان یک سرمایه گذاری مرده است و باید ظرفیت های مالی و اعتباری استان در حوزه های تولید با کیفیت و مطلوب و صادرات هزینه شود.

دری نجف آبادی با بیان اینکه باید ظرفیت تولید در ایران با تصمیم گیری کارشناسانه و حکیمانه در مسیر رقابت با چین، ژاپن، کره و ویتنام قرار گیرد، اضافه کرد: سرمایه گذاری‌های کشور باید در حوزه‌های معادن، نفت، گاز، پتروشیمی و کشاورزی  به عنوان مهمترین ظرفیت های کشور هزینه شود.

وی در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعللام وفاداری مردم به آرمان های انقلاب، امام راحل، مفام معظم رهبری و شهداست و فعالان اقتصادی نیز باید با حضور خود در راهپیمایی و انتخابات دین خود را به نظام جمهوری اسلامی و کشور ادا کنند.

انتهای پیام

هنوز رتبهدهی نشده است

پاسخی بگذارید

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید