به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران دکتر صدرالدین علیپور در این باره اظهار کرد: در پی تشدید آلودگی هوای پایتخت شهرداری تهران اقدامات ویژه ای را در دستورکار خود قرار داده است.
وی افزود: برابر دستور دکتر نجفی شهردار تهران از امروز گشت های ویژه شهرداری با هرگونه ایجاد آلودگی هوا در پایتخت از جمله لاستیک سوزی، فعالیت های عمرانی و … در سطح شهر برخورد می کنند.
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی تا پایان هفته گفت: در عین حال ظرفیت مراکز معاینه فنی تهران نیز افزایش یافته و با هماهنگی صورت گرفته ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت نیز با صد درصد ظرفیت خدمات رسانی می کند.
وی خاطرنشان کرد: هرگونه فعالیت ساختمانی در پایتخت تا اطلاع ثانوی ممنوع است و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ایجاد آلودگی هوا می توانند مراتب را به سامانه 137 شهرداری اطلاع دهند.
علیپور در عین حال از شهروندان خواست از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
کیفیت هوای تهران امروز – دوشنبه – در پنجمین روز متوالی، با شاخص 147 برای گروه های حساس، ناسالم است.
به گزارش ایرنا، براساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا، طرح زوج و فرد تا پایان هفته از در منازل اجرا می شود، ضمن اینکه فروش روزانه طرح ترافیک نیز تا آخر هفته ممنوع شده است.
تنظیم کننده: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*