خسرو ساکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از 700 طرح رسیده به دبیرخانه پژوهش اداره کل آموزش و پرورش البرز 200 طرح منتخب و در 15 غرفه به نمایش گذاشته شد.
وی اظهار کرد: تعدا آثار رسیده به دبیرخانه هفته پژوهش در آموزش و پرورش البرز خود نشان دهندی اهمیت پژوهش در مدارس این استان است .
وی بیان کرد: بیش از 720 طرح پژوهشی از دانش آموزان البرز به دبیرخانه هفته پژوهش آموزش و پرورش رسید که این مهم بیانگر توجه فعالان عرصه تعلیم و تربیت به اقدام پژوهی در مدارس این استان است.
وی با اشاره به اینکه برپایی این نمایشگاه ها امیدی است برای آینده کشور ، خاطر نشان کرد: دانش آموزان امروز با حداقل امکانات و اعتبار پژوهشی این چنین در مسیر پژوهش گام بر می دارند که قابل تحسین است.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری این استان با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مسئولان روز گذشته افتتاح شد.
ساکی تصریح کرد: این نمایشگاه از چهارم تا نهم آذرماه، با 300 غرفه در سالن امام رضا (ع) دانشگاه پیام نور البرز با ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی دایر است.
وی اضافه کرد: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای محققان،دانش آموزان و دانشجویان ارائه شده است که بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.
وی تاکید کرد: بازدید از این نمایشگاه موجب انگیزه پژوهش در بین بازدیدکنندگان به ویژه در بین دانش آموزان و معلمان و همچنین افزایش دانش در حوزه پژوهش و فناوری در حوزه علوم نوین و احساس غرور ملی با تلاش بیشتر در راه ایران آباد و توسعه یافته را در پی دارد.
2819 / 6155 خبرنگار: مهین مالمیر** انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*