جلودارزاده: دادستانی در دفاع از کارگران هپکو به دلیل عدم دریافت حقوقشان دادخواهی کند
ارسال شده توسط دسته‌بندی نشده

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد کارگران بازداشتی هپکو گفت: در حال پیگیری برای آزادی سایر کارگران هپکو هستیم ما از آزادی‌های کارگران خوشحالیم، این باعث می‌شود در رویه کار قوه قضاییه، نیروی انتظامی و وزارت کشور تغییری حاصل شود و جنبه مثبتی در مسائل اقتصادی کشور داشته باشند.

وی با بیان این که مخالف مخلوط شدن موضوعات صنفی با امنیتی سیاسی هستم، گفت: این موضوع به خصوص درباره شرکت‌هایی که سوءمدیریت علت اعتراضات شده است می‌باشد، کارگران به ناحق چند ماه حقوق نگرفتند و اعتراض حداقل کاری است که می‌توانند انجام دهند. در همه دنیا چنین اعتراضات و اعتصاباتی وجود دارد که در صورت شورش منجر به دستگیری می‌شود اما آن را شامل جرایم امنیتی نمی‌کند بلکه بعد از دستگیری آزاد می‌شوند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: تا کی قرار است سوءمدیریت و واگذاری‌ها باعث بدبخت شدن کارگران شود. کارگران در جنگ اقتصادی به شهادت می‌رسند و جانبازان نجات اقتصادی هستند. امیدوارم مسئولان این موضوع را درک کنند، کارگران نمی خواهند مراکز اقتصادی زیان‌ده باشد، آنها درباره هپکو هم از چند سال قبل گوشزد کردند که مدیران ریخت و پاش کرده و شرکت زیان ده می‌شود کسی به حرف آنها توجه نکرد امیدوارم بیشتر از این کارگران در معرض اتهام قرار نگیرند و قبل از هر اعتراضی دادستانی به نفع کارگران برای عدم دریافت حقوقشان دادخواهی کند.

جلودارزاده ابراز امیدواری کرد که مدیران جدید هپکو به بهترین نحو وضعیت را اداره کنند تا شاهد تکرار این شرایط نباشیم.

انتهای پیام

هنوز رتبهدهی نشده است

پاسخی بگذارید

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید