تورم کاهشی شد/ ۴۲ درصد در مهرماه
ارسال شده توسط دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، حسین زاده امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری با اعلام تورم مهرماه گفت: روند تورم سالانه در مهرماه بعد از ۱۶ ماه افزایش، کاهشی شده و از ۴۲.۷ درصد در شهریورماه به ۴۲ درصد رسیده است.

وی توضیح داد: تورم نقطه به نقطه در مهرماه با کاهش ۶.۷ درصدی به ۲۸.۳ درصد رسید. اما اعلام نرخ تورم نشان داد که تورم ماهانه در مهرماه با افزایش همراه بوده است؛ به طوری که از ۰.۵ درصد در شهریور به ۱.۷ درصد رسیده است.

دلایل کاهش نرخ بیکاری

در این نشست رئیس مرکز آمار در رابطه با دلایل کاهش نرخ بیکاری با توجه به این که آمار اعلامی ۱۰.۵ درصد برای تابستان امسال چندان ملموس نبود، این گونه توضیح داد که مرکز آمار مسئول بررسی دلایل کاهش نرخ بیکاری نیست اما آن چه وجود دارد برخی تغییر و تحولات از  جمله شرایط جوی در این مورد بی تاثیر نبوده است.

وی توضیح داد: با توجه به بارندگی‌های قابل توجهی که اوایل  امسال رخ داد افزایش اشتغال در بخش کشاورزی، پرورش دام سنگین و گلخانه‌ای قابل توجه بود. در عین حال که در بخش ساختمان و حمل و نقل و از جمله افزایش کسب و کارهای نظیر تپ‌سی و اسنپ نیز در این حوزه ملموس بوده است.

همچنین معاون مرکز آمار گفت که بنا به اعلام نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه تزریق حدود ۱۵ هزار میلیارد تومانی منابع از سمت دولت و بانک‌ها برای اشتغال انجام شده که خود در ایجاد اشتغال موثر بوده است. در عین حال که آمار ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی در رابطه با بیمه شدگان و همچنین کارگاه‌های تحت  پوشش تامین اجتماعی افزایش یافته که خود در کاهش نرخ بیکاری موثر است.

انتهای پیام

هنوز رتبهدهی نشده است

پاسخی بگذارید

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید