new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« بوسه وزیر بهداشت بردستان پدری داغدیدهبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، امروز جمعه چهاردهمین مراسم بزرگداشت اهدا عضو یا همان جشن نفس در سالن همایش های برج میلاد و با حضور مسئولان کشوری و هنرمندان و ورزشکاران و همچنین خانواده های اهدا و دریافت کننده عضو برگزار شد.
برنامه با سه تارنوازی یک نوجوان 16 ساله و دریافت کننده قلب ، آغاز شد؛ او حین نواختن سه تار اعلام کرد این آهنگ را به اولیای دم فردی تقدیم می کند که قلب او در سینه اش می تپد.
این برنامه ضمن سخنرانی های پی در پی با برنامه های متعدد قدردانی هم همراه بود. در این همایش از اولیای دم چند اهداکننده عضو و همچنین فعالان عرصه اهدای عضو قدردانی شد.

** اسم کودکم را محمدجواد خواهم گذاشت
در جشن نفس امروز ، گزارشی از اهداکننده عضوی پخش شد که کودکی 11 ساله بود و چهار عضو اصلی بدنش به چهار فرد حیات دوباره بخشید.
کودکی خونگرم از دیار موج های خلیج همیشه فارس ؛ محمدجوادی که امید و زندگی والدینش بود اما به دلیل مرگ مغزی چیزی تا مرگ واقعی فاصله نداشت. کودکی که در عین کودکی اش به چهار انسان بزرگ سال زندگی بخشید.
گفته می شود قلب این کودک با جت از تهران به شیراز رفت و در این قسمت برنامه از همه کارکنان وعوامل دخیل در این پیوند اعضا ،قدردانی شده اند از راننده آمبولانس گرفته تا هماهنگ کننده و متخصص پیوند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل پزشکی قانونی بوشهر ودیگر اعضاء.
ریحانه مدنی از اصفهان به دلیل نارسایی کبد ، یکی از گیرندگان عضو محمدجواد بود؛ او که خود فرهنگی بود اعلام کرد برای انجام عمل پیوند به شیراز رفتم و کبد این نوجوان را دریافت کردم.
خانم دیگری که از همان خطه جنوب بود و کلیه محمدجواد را به او پیوند زده بودند، گفت: خیلی زجر کشیدم . پیوند دوم کلیه ام بود. ٢٠ سال با کلیه پیوندی برادرم زندگی کردم؛ این اواخر بارها دیالیز می شدم و حتی چند روز به کما رفته بودم که خدا مرا نجات داد.
یکی دیگر از دریافت کنندگان کلیه یک مرد تقریبا 40 ساله بود که او هم خود را مدیون این کودک و والدینش بدلیل بزرگی شان در اهدای اعضای عزیزشان می دانست.
اماعادل ساکی، پدر دو پسر ، گیرنده قلب بود که او هم در مواجهه با پدر و مادر محمدجواد خطاب به آنان اعلام کرد که فرزند سومش هم در راه است و می خواهد نام پسرش را به یاد فرزند آنان، محمدجواد بنهد.

**بوسه وزیر بهداشت بر دستان پدر داغدیده
اما از بین جمعیت پدر و مادر داغداری به سمت سن رفتند که درد از آنها می بارید و مادری که اشک در چشمانش حلقه زده بود، درباره پسر از دست داده اش می گفت: خوشحالم که پسرم زنده است و در جسم چهار نفر به زندگی خود ادامه می دهد.
نکته جالب توجه در صحنه قدردانی از پدر و مادر محمدجواد، بوسیدن دست پدر او از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که شاید با این کار خواست تا هم با او همدردی کرده باشد چرا که دکتر هاشمی قبل از اینکه وزیر باشد ، پدر است پدری که کودک هفت ساله اش را از دست داده است .

** میخوام دکتر مهدوی بشم
بخش دیگری از برنامه های امروز جشن نفس، حضور کودکانی بود که در سال 96 قلب دریافت کرده بودند و این کودکان به همراه عمو فتیله ای ها وارد سن شدند.
یکی از این کودکان که دختری پنج ساله بود . این دخترک از خانواده اهداکننده عضو قدر دانی کرد اما از آینده اش هم گفت ؛ اینکه می خواهد دکتر مهدوی شود (پزشک پیوند او).
سپس در کنار این کودکان و با حضور معاون رئیس جمهوری و وزیر بهداشت، دکتر فریدون نوحی، رییس بیمارستان قلب رجائی و کادر این بیمارستان بدلیل انجام پیوند قلب روی این کودکان قدردانی شدند.

** قدردانی از فرهنگ سازان اهدا
باحضور وزیر بهداشت، شهردار تهران، سخنگوی دولت، عضو هیات مدیره انجمن اهدای عضو، رییس نظام پزشکی، نمایندگان مجلس از فرهنگ سازان اهدا و همچنین از فعالیت های انجمن اهدای عضو قدردانی شد.
دکتر محمود امانی به نمایندگی از گروه تالیف کتب اموزش و پرورش هم بدلیل وارد کردن موضوع مرگ مغزی و اهدا عضو در کتب درسی مورد قدردانی قرار گرفت.

**هنرمندانی که تجلیل شدند
در این مراسم عوامل فیلم سینمایی فصل نرگس، انیمیشن دیرین دیرین، سریال نفس شیرین و برنامه بهترین شکل ممکن، قدردانی شدند
اگرچه نوجوان دریافت کننده قلب با نواختن سه تار مراسم را آغاز کرد، پایان آن هم با نواختن موسیقی و خوانندگی علیرضا عصارموسیقیدان و خواننده بنام کشورهمراه شد. موسیقیدانی که قبل از نواختن گفته بود که سالهاست با جشن نفس همراه است و رسانه ها باید تلاش کنند فارغ از فضای دراماتیک، روح بزرگ این اتفاق را به نمایش بگذارند.
اجتمام** 7329**1776
گزارشگر: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: لیلا خطیب زادهانتهای پیام /*


your ad here