new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« بستر نشر الکترونیک فراهم شودبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی با بیان اینکه در حوزه کتاب نیز باید به مقتضیات روز توجه کنیم، افزود: ورود برخی رسانه های نو همچون شبکه ها اجتماعی سبب شده است تا برخی کارکردهای کتاب چاپی عملا از بین برود و برای مشتریان مقرون به صرفه نباشد.
وی به آماری در خصوص نشر الکترونیکی در آمریکا پرداخت و گفت: در سال 2015 در این کشور درآمد رسانه های آنلاین به بیش از 30 میلیارد دلار رسید که 2 برابر چین و 6 برابر انگلیس است.
طباطبایی با اشاره به اینکه ورود فناوری های نو باعث شده است بسیاری از مفاهیم و کالاها نیز دستخوش تغییر و تحول شوند، گفت: یک استارت آپ نشان داده است که می تواند یک سامانه حمل و نقل با قدمت چند دهه را در مدت زمان چند ماه پشت سر بگذارد.
طباطبایی با ابراز خشنودی از فعالیت برخی کتابخانه ها و کتاب فروشی های آنلاین که روی گوشی های تلفن همراه نیز نصب می شوند، گفت: نیاز به علم و دانش هیچ گاه از بین نمی رود اما نحوه ارائه آن می تواند تغییر کند و ما نیز در شرایط فعلی باید بپذیریم که صنعت چاپ و نشر در آستانه تحولی حتمی است که اگر با آن همراه نشویم، تنها خود ضرر می کنیم.
مدرس دانشگاه تهران با تاکید بر این که فعالان این عرصه نیز باید حتمی بودن این تغییر را پذیرفته و متناسب با آن برنامه ریزی کنند، گفت: بعید نیست تا چند دهه آینده انتشار کتاب به صورت مکتوب عملا متوقف شود و همه انتشارات به صورت مجازی باشد.
این مولف و پژوهشگر با اشاره به هفته کتاب و چالش هایی که پیش روی وضعیت کتابخوانی در کشور وجود دارد، گفت: وضعیت کتاب نیز مانند بسیاری از حوزه های دیگر تحت تاثیر تحولات دنیای انسانی قرار گرفته است و نمی توان دیگر با پارامترهای قدیمی به ارزیابی این مقوله مهم پرداخت.
وی در ادامه به وضعیت سرانه مطالعه در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه آمار دقیقی در این حوزه وجود ندارد، گفت: برخی آمار مطالعه ایرانی ها را روزانه 2 دقیقه و برخی بیش از 70 دقیقه عنوان می کنند.
علمی (1) ** 1201 **
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمیانتهای پیام /*


your ad here