new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« برنامه های هفته ترویج علم؛ از برپایی نمایشگاه تا اهدای جایزه ترویجهفته دوم نوامبر (هفته سوم آبان) با دو مناسبت مرتبط با علم و ضرورت ترویج آن گره خورده است؛ نخست، روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه /World Science Day for Peace and Development که هر ساله 10 نوامبر (19 آبان) گرامی داشته می شود. در این روز که اولین بار در سال 2002 و به همت سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شد، بر اهمیت نقش علم در جامعه و نیاز برای تعامل با جامعه و مردم در مورد موضوعات علمی روزمره تاکید می شود.
مناسبت دیگر این هفته که کمتر به آن توجه می شود، هفته جهانی علم و صلح/ international week of peace and science است که اولین بار در سال 1986 به عنوان بخشی از مراسم سال جهانی صلح در برنامه ها گنجانده شد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد مصوبه ای را در دسامبر 1988 تصویب کرد که به موجب آن هفته جهانی علم و صلح در هفته ای برگزار می شود که 11 نوامبر یکی از روزهای آن است و امسال این هفته از 9 تا 14 نوامبر (19 تا 24 آبان) تعیین شده است.
رئیس انجمن ترویج علم ایران در مورد برنامه های هفته ترویج علم که همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه برگزار می شود، به خبرنگار ایرنا گفت: این روز از سال 2001 به همت یونسکو در تقویم جهانی گنجانده شده است و انجمن ترویج علم از سال 1391 مراسمی را به این مناسبت برگزار می کند و امسال ششمین سال هفته ترویج علم همزمان با روز جهانی علم برگزار می شود.
اکرم قدیمی ادامه داد: برنامه های امسال در باغ کتاب تهران با برگزاری نمایشگاهی از فعالیت های ترویجی نهادهای مختلف از روز 20 تا 25 آبان ماه آغاز می شود. با هماهنگی های به عمل آمده، دانش آموزان طی این هفته از نمایشگاه بازدید می کنند. این نمایشگاه ضمن داشتن جنبه آموزشی برای دانش آموزان در انتخاب مشاغل آینده آنان نیز مؤثر است.
وی افزود: همچنین روز 23 آبان همایش یک روزه تاب آوری محیط زیستی شهرهای ایران با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه ها، برخی از مسئولان و علاقمندان به محیط زیست برگزار می شود، در روز 24 آبان ماه نیز با همکاری کمیسیون ملی و دفتر منطقه ای یونسکو و انجمن ترویج علم مراسم بزرگداشت این روز از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر برگزار می شود. موضوع امسال روز علم، ‘فهم جهانی علم’ است. به گفته قدیمی، عصر همین روز کارگاه آموزشی با عنوان اخلاق آموزش و پژوهش برای معلمان تدارک دیده شده است.
مدیر گروه ترویج علم مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور افزود: هجدهمین دوره جایزه ترویج علم روز پنجشنبه (25 آبان) برگزار و از برندگان امسال تقدیر می شود، در خاتمه مراسم اختتامیه هفته برگزار خواهد شد.
همچنین جشنواره ای برای دانش آموزان با عنوان «فردا ممکن است در شهر من زلزله بیاید»، طراحی شده است. مهلت ارسال آثار تا آخر آبان و زمان برگزاری مراسم دی ماه 96 است.
علمی**9157**1834
خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: ناهید شفیعی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


your ad here