new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« بررسی گزارش آسیب شناسی نظام سنجش کشور و روند اجرایی سازی سند جامع توسعه هوافضابه گزارش عصر سه شنبه خبرنگار علمی ایرنا، منصور کبگانیان در جمع خبرنگاران در پایان جلسه نودونهم شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: اولین دستور بحث کنکور بود که در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور ریاست جمهوری پیش از این مطرح شده است.
وی افزود: اعضای حاضر در جلسه آسیب ها و ضرورت ساماندهی کنکور را در جلسه امروز بیان کردند؛ این موضوع جزو دستور جلسه امروز نبود ولی به دلیل اهمیت آن وارد بحث شد.
کبگانیان با اشاره به پرداختن به آسیب ها و ساماندهی کنکور در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور دو سال قبل ادامه داد: بنابر ملاحظاتی به بررسی دقیق تری واگذار شد و در این فاصله بعد از بررسی ها امروز گزارش کارهای انجام شده ارائه و جوانب امور سنجیده شد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فرصت های نظام‌ سنجش کشور گفت: تنها نباید به اشکالات این نظام توجه کرد.
وی با‌ اشاره به اولین حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه ادامه داد: ارائه گزارش در مورد کنکور به معنای تصمیم خاصی در مورد آن نیست؛ به مجرد اینکه به جمع بندی برسیم به مجاری مربوطه اعلام خواهیم کرد و در این مسیر از کمک همه دستگاه ها نیز بهره مند می شویم. همچنین از آنها می خواهیم نظرهای دقیق خود را در ارتباط با چالش ها، آسیب ها و فرصت های دستگاه سنجش کشور اعلام کنند.
کبگانیات گفت: دستور جلسه دوم تکمیل نهایی گزارش اجرایی سازی سند جامع توسعه هوافضای کشور بود.‌
وی با اشاره به اهمیت و گستردگی این سند یادآور شد: کارشناسان و کارگروه های مختلف برای بررسی اجرای این سند وقت گذاشته اند و امروز گزارش پژوهشگاه هوافضا وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شد.
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تاکید کرد: گزارش اجرایی سازی سند جامع توسعه هوافضا امروز تکمیل و دستاوردها ارائه شد؛ همچنین نگرانی ها، پیشنهادات و آسیب ها به ویژه در مورد انسجام بخشی و هماهنگی بیشتر سازمان های مختلف بیان شد.
وی گفت: با حکم ریاست جمهوری مرکز ملی فضایی و شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته مشترکی برای رصد و اجرایی سازی سند یادشده دارند.
کبگانیان با اشاره به جمع بندی این کمیته نیز افزود: به هماهنگی بیشتر بین دستگاه ها نیاز است و بخش دوم کمبود بودجه و آسیب های ناشی از ان است که با قول مساعد نماینده سازمان برنامه و بودجه در جلسه قرار شد در جلساتی با این سازمان مشکل در حد افزایش معقول بودجه حل شود.‌
وی یادآور شد: گزارش برخی از دستگاه ها با هم تناقض دارد و در این مورد به آنها اطلاع داده ایم؛ در نهایت نسخه نهایی و تکمیل شده این گزارش بعد از جمع بندی در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور سران قوا ارائه می شود.
علمی**9157**1440
خبرنگار: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


your ad here