new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« باکتری‌ها چگونه از خود در مقابل آنتی‌بیوتیک محافظت می‌کنندبه گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از نیچر، محققان برای بررسی مکانیسم دفاعی میکروارگانیسم‌ها، باکتری های ایکولای را مورد بررسی قرار دادند. این باکتری می‌تواند طیف وسیعی از عفونت‌های ادراری و خونی را ایجاد کند.
محققان با استفاده از یک روش تجربی، شامل توالی کامل ژنوم DNA، موفق به شناسایی استراتژی دفاعی باکتری ها شدند. این تحقیقات نشان داد ژنی درون باکتری ها وجود دارد که در مقابل بسیاری از آنتی بیوتیک‌ها مقاوم است. گرچه این ژن از سال‌ها قبل شناسایی شده‌است، ولی ساز و کار آن برای مقابله با آنتی بیوتیک ناشناخته بود. این مطالعه نشان می‌دهد باکتری ها دو استراتژی متفاوت برای مقابله با دارو دارند: یکی DNA باکتری را در مقابل آنتی بیوتیک‌های فلوروکینولون (یک گروه از آنتی بیوتیک‌ها) محافظت می کند و دیگری مانع از ورود داکسی سایکلین (گروهی از آنتی بیوتیک ها) به باکتری می‌شود. این یافته که نتیجه یک مطالعه 10 ساله است می تواند منجر به ساخت داروهایی شود که معضل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک را رفع کنند.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.
علمی (6) ** 9259**1440
مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


your ad here