new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« بازدید هوایی معاون اول رییس جمهوری از طرح 550 هزار هکتاری و چند کانون گرد و غبار در خوزستانبه گزارش ایرنا در این بازدید که استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند معاون اول رییس جمهور در جریان پیشرفت طرح کشاورزی 550 هزار هکتاری خوزستان قرار گرفت.
طرح 550 هزار هکتاری در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان در اسفند ماه 1375، به تصویب رسید ولی عملیات اجرایی آن به صورت جدی در سال 1392 همزمان با آغاز به کار دولت یازدهم عملیاتی شد.
در فاز نخست این طرح 1.5 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و ذخیره ارزی، برای اجرای آن اختصاص یافت و هم اکنون در فاز گام 330 هزار از این طرح به بهره برداری رسیده یا در حال اجرا است.
گستره این طرح زیربنایی که قرار است با اتمام آن 9 میلیون تن به محصولات کشاورزی خوزستان اضافه شود کل استان به ویژه مناطق غربی و مرکزی خوزستان را شامل می شود.
قرار است برای اجرای فاز دوم علاوه بر تخصیص آب، چهار میلیارد دلار از محل صندوق ارزی برای اجرا و تکمیل این طرح بزرگ ملی اختصاص یابد.
بنا بر این گزارش معاون اول رییس جمهوری در بازدید از چند کانون گردو غبار در مناطق مرکزی و جنوبی خوزستان نیز ، بر مهار طبیعی گردو غبار با استفاده از آبیاری و کاشت نهال و مالچ پاشی تاکید کرد.
استان خوزستان از اوایل دهه 80 با معضل گردو غبار با منشا داخلی و خارجی رو به روست که سالانه خسارت زیادی به بخش های کشاورزی، تولیدی و تاسیسات عمومی و زیربنایی خوزستان وارد می کند.
به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری دوشنبه برای یک سفر 2 روزه وارد خوزستان شد.
وی در این سفر پروژه فولاد کاوه خرمشهر و فولاد شادگان را به بهره برداری رساند.
رونمایی از برنامه حذف روادید برای اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند در اتاق بازرگانی خرمشهر و شرکت در شورای اداری خوزستان از جمله برنامه های روز نخست سفر معاون اول رییس جمهوری به خوزستان اعلام شده است.
معاون اول رییس جمهوری در دومین روز سفر خود به خوزستان (21 آذر )، با حضور در مسجد سلیمان از گام نخست پروژه آلومینیوم کاوه مسجد سلیمان بهره برداری می کند و کار ساخت پروژه پترو پالایش (بختیاری) در مسجد سلیمان نیز با حضور وی آغاز می شود.
شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی در اهواز از دیگر برنامه های دومین روز سفر معاون اول رییس جمهوری به خوزستان است.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت،معدن و تجارت، و محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان ، و مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ، معاون اول رییس جمهوری را همراهی می کنند.

** وزیر جهاد کشاورزی از طرح 550 هزار هکتاری در خرمشهر دیدن کرد
وزیر جهاد کشاورزی که همراه معاون اول رییس جمهوری به خوزستان سفر کرده عصر دوشنبه جداگانه، از بخشی از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان موسوم به طرح رهبر معظم انقلاب در خرمشهر دیدن کرد.
به گزارش ایرنا محمود حجتی از روند آماده سازی زمین های کشاورزی شهرستان خرمشهر در این طرح که توسط جهاد نصر در حال انجام است دیدن کرد.
وزیر جهاد کشاورزی همیچنین از زمین های در حال آماده سازی برای کشت در جزیره مینو و برخی روستاهای شلمچه دیدن کرد.
سهم خرمشهر از طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی، حدود 10 هزار هکتار است.
از سهم 10هزار هکتاری خرمشهر، پنج هزار و 100 هکتار مربوط به منطقه شلمچه، یکهزار و 900 هکتار حفار شرقی و یکهزار و 600 هکتار حفار غربی است.
موسسه جهاد نصر فارس مجری طرح 550 هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب در شلمچه در قالب احیای سه هزار و 100 هکتار از این زمین ها فعالیت دارد.
در حوزه اشتغالزایی طرح رهبر معظم انقلاب در خرمشهر 185 نیروی انسانی در قالب مشاغل تخصصی، اپراتور فنی مهندسی و کارگر در حال فعالیت هستند.
شهرستان خرمشهر بیش از 40 هزار هکتار زمین کشاورزی قابل کشت دارد.
طرح 550 هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب در جریان سفر معظم له به خوزستان در سال 75، مصوب شد.
سال 92 با تخصیص اعتبار ویژه و همت شرکت جهاد نصر و نشست های هیأت دولت در خصوص عملیاتی کردن این طرح گرفته شد، طرح 550 هزار هکتاری در مسیر پیشرفت قرار گرفت و نمونه بارز یک اقتصاد مقاومتی در خوزستان رقم خورد.
پیش بینی شده، اجرای کامل این طرح 300 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.
6037/ 6065/7164/ 6037
خبرنگار: محمدرضا بنوره ،عدنان جواهری و ندا رضا پور ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


your ad here