new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت با غذا خوردن شبانهبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک الرت، محققان دانشگاه ملی مکزیک در این تحقیق سطح چربی تری گلیسیرید را در خون موش ها بررسی کردند.
آنها متوجه شدند که سطح چربی در خون موش هایی که در ابتدای دوره استراحت خود چربی مصرف کرده بودند، در قیاس با موش هایی که در ابتدای مرحله فعالیت خود تغذیه شده بودند به اندازه قابل توجهی افزایش یافت.
اما محققان مشاهده کردند که با حذف بخشی از مغز موش ها که کنترل چرخه 24 ساعته بدن آنها را بر عهده دارد، سطح چربی خون آنها تغییر نکرد.
بالا بودن سطح چربی خون با بیماری قلبی و دیابت ارتباط دارد. این بیماری ها با شیوه زندگی که در آن سیگنال های ساعت بیولوژیک بدن نادیده گرففته می شوند و افراد عصرها و شب ها نیز غذا می خورند، ارتباط دارد.
این مطالعه نشان می دهد که شیوه های زندگی ناهماهنگ با چرخه 24 ساعته بدن، می تواند به افزایش چربی خون منجر شود و در نتیجه خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش دهد.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان* انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
ttps://telegram.meانتهای پیام /*


your ad here