new95

This is an box for a short bio to be edited in the header.php file. Of course you can try to persuade people to ثبت آگهی رایگان


« ازتجمع بیماران متابولیکی تاجلسه با مسئولان دارویی/ قول مساعد برای حل مشکلبه گزارش شامگاه شنبه ایرنا از سازمان غذا و دارو، محمد هاشمی با اشاره به تجمع صبح امروز تعدادی از بیماران متابولیکی به دلیل تاخیر در دسترسی به داروهای مورد نیاز در مقابل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: ابتدا از آنها دعوت شد که در نمازخانه سازمان که با حضور قائم مقام اداره کل امور دارویی همراه بود موارد خود را مطرح کنند که این امر به سرانجام نرسید.
هاشمی اضافه کرد: مشاور رئیس سازمان غذا و دارو در امور تفاهم نامه دارویی و قائم مقام اداره کل دارو به میان بیماران رفته و شنونده سخنان آنها شدند.
وی ادامه داد: پس از صحبت مسئولان مذکور با نمایندگان بیماران و برای جلوگیری از مشکلات تردد ناشی از ازدحام جمعیت، بیماران متقاعد شدند که در سالن کنفرانس دفتر مدیر کل دارو جلسه را با حضور وی برگزار کنند.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو افزود: پس از طرح مشکلات از سوی بیماران و خانواده هایشان مشخص شد که بسیاری از موارد مطرح شده از سوی آنها بر اساس شرح وظایف قانونی اصولا به حوزه سازمان غذا و دارو مرتبط نمی باشد؛ به همین دلیل دکتر« اکبر برندگی» رئیس سازمان غذا و دارو پس از تعریف و توضیح وظایف سازمان به آنها قول داد که مشکل تامین نشدن دارو را به عنوان متولی قانونی این بخش حل خواهد کرد.
به گفته هاشمی، اولین اقدام عملی مدیر کل دارو در این راستا، برقراری ارتباط تلفنی با مدیرعامل شرکت وارد کننده داروهای آنان بود که مدیرعامل شرکت فوق پس از تشریح مشکلات مجموعه تحت مدیریتش اعم از بدهی ها، عدم پرداخت مطالبات از سوی سازمان های بیمه گر و وام های دریافتی اخذ شده برای ترخیص داروهای معطل مانده که بیماران از طریق اسپیکر تلفن همزمان قادر به شنیدن مکالمات بودند، هماهنگی لازم برای توزیع دارو حتی با 18 درصد ضرر را انجام داد تا پیرو آن بیماران تهرانی، امروز و بیماران شهرستانی روز دوشنبه همین هفته داروهای مورد نیاز خود را دریافت کنند.
مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو گفت: مقرر شد بیماران نماینده ای از بین خود برگزینند تا در مراجعات بعدی خواسته ها و مطالبات از طریق این نماینده به سمع و نظر مسئولین برسد.
هاشمی تصریح کرد: در جلسه بین مسئولان دارویی سازمان غذا و دارو و بیماران مقرر شد، خواسته آنان مبنی بر انجام پیوند و رهایی دائمی از بیماری به سازمانهای بیمه گر انتقال داده شود تا در صورت رخداد این اتفاق، از هدر رفت بسیاری از هزینه های اضافی تامین دارو نیزجلوگیری بعمل آید. مسئولان نیز قول دادند خواسته بیماران را با ادله های منطقی به اطلاع سازمانهای بیمه گر رسانده، آنها را در اخذ تصمیم مناسب یاری رسانند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در پایان تاکید کرد: تجمعی که ابتدا در مقابل ساختمان سازمان غذا و دارو و با ناراحتی، عصبانیت، التهاب و اقدامات احساسی شروع شده بود در نهایت در دفتر مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل این سازمان با ارائه تصمیمات معقول و قابل انجام مسئولان و لبخند و امیدواری بیماران به سرانجام رسید.
اجتمام*9185*1724*1193**
خبرنگار: سادات حسینی خواه * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


your ad here