به گزارش ایرنا، عبادالله کامکار در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان که ظهر شنبه در دانشگاه پیام نور استان البرز با حضور معاون رئیس جمهور ‌برگزار شد، با بیان اینکه طی سه سال گذشته پیرو برگزاری همایش و نمایشگاه هفته پژوهش تجاربیات خوبی حاصل شده است، افزود: این نمایشگاه در سال نخست در دانشگاه خوارزمی با 75 غرفه، سال دوم در پردیس کشاورزی با 75 غرفه و در سال سوم نیز در مرکز آموزش امام خمینی(ره) با 250 غرفه برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز بیان کرد: در این نمایشگاه افزایش تعداد غرفه‌ها مورد توجه قرار گرفته به گونه ای که 350 غرفه در این نمایشگاه با بیش از 600 طرح پژوهشی و علمی جانمایی شده است.
کامکار با بیان اینکه تشکیل شورای سیاست‌گذاری هفته پژوهش از ابتدای سال جاری صورت گرفته است، گفت: این موضوع سبب برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری هفته پژوهش شد تا با همگام کردن صنعت، دانشگاه و پژوهشگاه با یکدیگر به هدف اصلی این نمایشگاه نائل شویم.
در ادامه اسحاق جلالیان رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز با اعلام اینکه نمایشگاه پژوهش امسال در دانشگاه پیام نور البرز برگزار شده است، تصریح کرد: 10 ستاد در برگزاری این نمایشگاه تشکیل شده است.
رییس دانشگاه پیام نور استان البرز از تشکیل کمیته های دانش‌آموزی، پژوهش و فناوری، علمی، نمایشگاه و فن بازار، اجرایی ایده‌های برتر، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، مالی و حقوقی و قراردادها در این نمایشگاه خبر داد.
وی با اعلام اینکه این فضا برای دسترسی دانشجویان، اعضای هیئت‌علمی، اساتید، دانش آموزان و پژوهشگران مناسب است، گفت: این نمایشگاه در فضای 2 هزار و 700 متر مربعی برگزار شده است.
1535/6155خبرنگار:مریم صوفی**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*